Haberler
Giriş Tarihi : 12-03-2021 13:14   Güncelleme : 12-03-2021 13:14

Yunan Televizyonunda Skandal FETÖ Yayını

Yunanistan'ın en büyük televizyon kanallarından MEGA TV'de, tarihçi Jon Pahl tarafından FETÖ elebaşı ile ilgili yazılan kitabın, Yunanistan'da piyasaya sürülmesinin ardından yapılan yayında FETÖ elebaşının video mesajı yayınlandı.

Yunan Televizyonunda Skandal FETÖ Yayını

Yunanistan'ın en büyük televizyon kanallarından MEGA TV'de yer alan programda skandal bir FETÖ röportajına yer verildi.

ABD'de yaşayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen ile ilgili tarihçi Jon Pahl tarafından yazılan "A Life of Hizmet" (Hizmetin Hayatı) adlı kitap Yunanistan'da Papazisis Yayınları tarafından piyasaya sürüldü.

Kitap ve Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Gülen hakkında konuşan Yeni Demokrasi Partisi eski milletvekili, Papazisis Yayınevi Müdürü Katerina Markou MEGA televizyonunda katıldığı bir programda FETÖ elebaşı Gülen hakkında konuştu.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile çevrimiçi canlı bir söyleşi yaptıklarını belirten Katerina Markou, MEGA televizyonuna bu söyleşi ile ilgili kısa bir video yayınladı. Markou, FETÖ ele başının Yunanistan hakkında söylediklerini aktardı. Terörist elebaşı Papazisis Yayınevi Müdürü Katerina Markou ile yaptığı söyleşide şu ifadeler yer aldı: "Yunanistan bizim için çok önemli. İki millet bir dönem kardeş olarak kabul edildi. Bazıları yanlış taktikler ve stratejiler izleyerek bizi arkadaşlardan ve yoldaşlardan ayırdı. Belki bir gün bu insanlar tekrar bir araya gelirler. Ancak bu ortaklık bu şekilde bile yapılabilirse, takdirle ele alınmalıdır. Herhangi bir nedenle herhangi bir tarafı desteklemek istemiyorum. Birisi ister masum olsun ister haksız olsun, o zaman aynı yerde bir arada yaşamaları mümkündür. Hümanizmin de aslında öğrettiği budur. Göründüğü kadar zor olsa da, kaçınılmazdır. Bir ülke, bir sorumluluğun yükünü taşıyamayacağını gösterebilir. Ancak, netleştiğinde hiçbir anlaşmazlık olmayacağını düşünüyorum. Türkiye ve Suriye'de ve birçok ülkede başka bir ülke denince akla ilk gelen Yunanistan oluyor. Yunanistan cesaret gösterdi. Kardeş ülke olduğunu göstermiştir. Ve bu kardeşlik sayesinde onları minnet ve takdirle anıyoruz. Tarihin görkemli sayfalarına süslü altın ve gümüşle böyle yazılacak. Geleceğimiz için birlik ve huzur vaad eden bir tutumdur"

Kitabı yayınlayan yayınevinin müdürü Katerina Markou, terör örgütü liderini öve öve bitiremedi. Konuşmasında, FETÖ elebaşı Gülen'i Türkiye'de geniş bir kitleye ulaşan ve din eğitimi adına yaptıklarıyla sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada birçok ülkede beğeni topladığını iddia ederek Fetullah Gülen'i bir dini önder olarak adlandırdı.