Haberler
Giriş Tarihi : 01-10-2021 15:04   Güncelleme : 01-10-2021 15:04

Öğretmeni Sınıftan Kovan Kaymakam Özür Diledi

Kendisine "Hoş geldiniz" diyerek elini uzatan öğretmeni sınıftan kovan kaymakam özür diledi.

Öğretmeni Sınıftan Kovan Kaymakam Özür Diledi

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde meydana gelen olayda Kaymakam Faruk Saygın, ziyaret ettiği sınıfta kendisine "Hoş geldiniz" diyerek elini uzatan öğretmeni sınıftan kovmuş, olay büyük tepki çekmişti.

Olayın büyük tepki çekmesi üzerine bugün okulu tekrar ziyaret eden Kaymakam Mehmet Faruk Saygın, öğretmen Burak Kılıç'tan özür diledi.

Memurlar.net'in haberine göre okulu tekrar ziyaret eden Saygın, "29.09.2021 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim" dedi ve "Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz" diyerek öğretmenden af diledi.