E. Haktan Altın
Giriş Tarihi : 02-02-2021 22:10

Biz Terörist Miyiz?

Şimdi anlamadım ben, çözüm süreci kapsamında teröristlerle el sıkışan hükümet dedi diye mi vatan haini olduk biz? Yoksa öğrencilerin tepesine teröristmiş gibi keskin nişancı koyan hükümet dedi diye mi teröristiz? Hükümetin üniversiteleri keyfi atamalarıyla değersizleştirmesine karşı çıktık diye mi vatan hainiyiz? Hangi vatanın hainiyiz yahu biz? Ne zaman biz gençlere bu güruh vatan haini dese Hüseyin Nihal Atsız’ın Dalkavuklar Gecesi adlı romanındaki şu kısım aklıma gelir:

Bana vatan haini diyen sen kimsin? Baban Lidyalı bir lağımcı, anan Mısırlı bir esirdi. Ananın anası da Amurru’dan gelmiş bir fahişede idi. Yüzde yüz yabancı bir adam olduğun halde benim gibi su katılmamış bir Hatti’ye vatan haini diyorsun. Hangi vatanın haini? Lidya’nın mı? Mısır’ın mı? Amurru’nun mu? Bu vatanın sahibi benim! Sen burada sığıntı olduğun halde bana vatan haini diyorsun. Sen vatanın ne olduğunu biliyor musun? Vatan suçlulardan alınan rüşvet değildir. Vatan ataların kılıcıyla alınan ve kanla korunan topraklardır…

Biz Türk gençlerine vatan haini denirken Suriye’deki savaştan kaçıp Boğaziçilileri bombalamak istediğini söyleyen vatansever(!) Suriyeli irticacı ise Asım’ın neslinden oluyormuş. Vatanından kaçan bu irticacı Asım’ın neslinden midir? Asım’ın nesli Akif'in arkadaşının oğlu Asım'ın da içinde bulunduğu Çanakkale'de vatanını canı pahasına savunan fedakâr ve cengâver atalarımızın olduğu jenerasyona atfedilmiştir. Böyle bir herifi şakşaklayanların ise Sakarya’da Meydan Muharebesinde kaçan hainlerle yüzelliliklerin torunları olsa gerek ki onların da Asım’ın neslinden olmadığı pek açıktır.

Velhasıl Türk gençliği Türkiye’deki bu kokuşmuşluğun ülkenin her yerini sarmasından da size her karşı çıkana vatan haini demenizden de başarısız iç ve dış politikalarınızın bedelini ödemekten de birilerinin karşısında el pençe durup üniversitelere paçavralarını asan teröristleri izleyen polislerin bize gelince aslan kesilmesinden de herkesin herkesi vatan haini ilan ettiği kelimelerin anlamının boşaltıldığı ve herkesin birbirinden nefret ettiği bu suni atmosferden de bıktık. Biz ne aşağıya bakacağız ne de sizin biatçı düzeninize boyun eğeceğiz. Çünkü biz yeri geldiğinde halkın namusunu düşmana satan padişahı sarayından kovan kanla irfanla kurulan cumhuriyetin çocuklarıyız biz! Yalnız sen memur bu vatanın evlatlarına şiddet uygulayan bu faşist düzenin memuru sen aşağıya bakacaksın!


E. Haktan Altın

NELER SÖYLENDİ?
@
Safa Durdağı 2 ay önce
Daima ileriye bak sevgili Haktan ALTIN.
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA