Alparslan Yılmaz
Giriş Tarihi : 14-09-2020 16:01

İşte Bu Bizim Hikayemiz

1 Nisan 2019 hikâyemizin başladığı tarih,

Bir Ülkücü, Türk Milliyetçisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi…

Mensubu olmaktan onur duyduğum, çocukluk yaşlarımda tanıştığım Milliyetçi, Ülkücü camianın bir üyesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu, bunda bir nebze de katkımın olması benim için en büyük onur, mutluluğumuz sevincimiz anlatılamayacak kadar büyük.

Bugün Sevgili Başkanımız Mansur Yavaş seçileli neredeyse bir buçuk seneyi geçti, bu zaman kadar yapmış olduğu icraatları ile bizleri gururlandırmaya devam ediyor, kendisine olan sevgimiz kat ve kat arttı.

Ülkücü hareketin dürüstlüğü ve memleket yararına yaptığı icraatları ile bilinen gümrük ve tekel bakanı rahmetli Gün Sazak Bey’den sonra bürokraside önemli bir ismi olmamıştı. Yıllardır övünç ve gururla Gün Sazak'ın dürüstlüğünü ve icraatlarını anlatır onurlanırız ama inşallah Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde başta Başkan Mansur Yavaş olmak üzere onlarca Gün Sazakların çıkacağını görüyorum.

Bir diğer övünç kaynağımız da tabii 12 Eylül 1980’den önce abilerimizin mücadelesi. Onlar emperyalist güçlerin, komünizm zulmünün ülkemize girmesini engellemek için destansı bir mücadeleye aktörlük yapmışlardı ve başarıya da ulaştılar, Allah onlardan razı olsun.

Şöyle arkama dönüp baktığımda maalesef bizim kuşakta çocuklarımıza anlatacak bir başarı hikâyemizin olmadığını fark ediyorum. Ben çocuk yaşlarda iken şehit edilen Ülkücü bir Bakan ve yine ben çocuk yaşlarda iken verilen bir mücadele… Bizden öncekileri, Gün Sazakları ve 1980 öncesi verdikleri mücadeleyi övünç ve gururla dinleyerek büyüdük ve biz de hep onları anlattık.

Pekâlâ, bu hikayeyle ne zamana kadar övüneceğiz? Evet, onların peşinden gidiyor olmak bizim için övünç meselesidir ama büyüklerini örnek alan, onların izinden giden yeni nesillere, kendisinden sonra geleceklere emsal olmak, yolda gurur verici işaretler bırakmak da bir vazifedir. İşte, Mansur Yavaş’ın hem Ankara hem Türkiye için kazandığı anlamlı zafer, yenilenmiş, gelişmiş, kapsayıcı bir taze milliyetçiliğin yeni hikayeler yazmak için attığı ilk adımdır.

Evet işte bizim hikayemiz, Mansur Yavaş ile başlayacak bizlerde aktörü olduğumuz Ülkücü hareketin başarı hikayelerini çocuklarımıza ve bizden sonraki nesillere gururla anlatacağız. 

Yanlış yapma lüksümüz yok, bu ekibin içerisinden ülkeyi yönetmeye talip, vatanperver, liyakatli bürokratlar, belediye başkanları hatta vekiller bakanlar çıkarmalıyız… Belki de cumhurbaşkanı çıkarmalıyız, kim bilir?

Teşekkürler Mansur Başkan.


Alparslan Yılmaz

NELER SÖYLENDİ?
@
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA